Zaya Gayrimenkul Mimarlık İnşaat Yapı Malzemeleri İç ve Dış Tic. A.Ş.

Zaya Gayrimenkul Tüm Platformlarda Yanınızda

Zaya Gayrimenkul web sitesinde her türlü bilgiyi ve görseli değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.

 • Facebook - Black Circle
 • Twitter - Black Circle
 • Instagram - Black Circle

HAKKIMIZDA

Firmamız 1969 yılında inşaat sektöründe faaliyetlerine başlamış 2018 yılında yeniden yapılanmaya giderek yurt içinde ve yurt dışındaki yeni ortaklıklarıyla birlikte hem mimarlık alanında hem de inşaat alanında Türkiye'de Zaya ismiyle daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. 

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından biri olma yolunda ilerleyen Zaya kaliteli ve güvenilir yapısı ile konut ve ticari alanlar inşa etmektedir. 

ETİK KURALLAR

Çalışma 

Alanı

 • Zaya tüm çalışanlarından herkese saygılı, marka şerefine uygun, dürüst ve adil davranmasını bekler.

 • Zaya, din, ırk, renk, cinsiyet, yaş, etnik köken, engellilik vb. her türlü ayrımcılığın karşısındadır.

 • Zaya, insan haklarına ve topluma saygılıdır.

 • Zaya, tüm çalışanları için güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı barındırır. 

 • Zaya, işyerinde her türlü saldırganlığa, hakaret içeren davranışa hiçbir şekilde müsaade etmez.

 • Zaya,şirket sınırları içerisinde propaganda ve benzeri maksatlı faaliyetlere asla izin vermez ve şirket kaynaklarını siyasi amaçlı faaliyetlere tahsis ettirmez.

Güvenin 

Korunması

 • Zaya, kayıt ve evraklarında hiçbir hata ya da tahribata tolerans göstermez.

 • Çalışanlar, iş gereği öğrendikleri bilgileri ve haiz oldukları belgeleri her ne amaçla olursa olsun şirket içindeki ya da dışındaki yetkisiz kişi ve mecralarla paylaşamaz.

 • Çalışanlar, şirket varlıklarının çalınmasını veya zarara uğramasını önlemek için her türlü tedbiri alır.

 • Çalışanlar, şirketin onayı olmaksızın topluma açık yerlerde ve sosyal medyada Zaya adına konuşmaz.

 • Zaya müşterilerine hatalı bilgi vermez ve güven sarsıcı hiçbir ifade kullanmaz. 

 • Zaya rakiplerini karalayıcı veya aşağılayıcı hiçbir ifade kullanmaz.

MİSYON & VİZYON

Misyon

Vizyon

Değerlerimiz

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda geçmişten günümüze taşıdığımız bilgi ve birikimimizle, müşteri memnuniyetini ve insani değerleri temel alarak güvenliğin, konforun, kalitenin ve estetiğin bir arada bulunduğu konutlar ve yapılar üreterek akla ilk gelen isimlerden biri olmak.

İnsanların kendisini huzur ve güven içinde hissedebildiği, yenilikçi ve çağdaş mimari yaklaşımımızla yalnız bugün için değil; yıllar sonra da konforu yaşatabilecek yapılar inşa etmek.

Faaliyette bulunduğu tüm alanlarda dürüst ticaret ilkesini benimsemiş, insan gücüne ve bunun kattığı emeğin değerini bilen ve yaşamış olduğu toplumun değerlerini ön planda tutan bir şirket politikası ile yolumuza devam etmekteyiz.

KURUMSAL POLİTİKALAR

Kalite 

Politikası

Çevre 

Politikası

İş Güvenliği

Politikası

İnsan Kaynakları

Politikası

ZAYA projeleri, kapsamlı zemin sondajları ile hazırlanan detaylı zemin etüt raporlarına uygun ve gerekli iksa tedbirleri alınıp güvenli biçimde yapılmaktadır. Bu tür blokların tamamı, yükleri sağlam zemine aktaran, projesine göre radye temel veya kazıklı radye temel ile deprem kuvvetlerini güvenli bir biçimde karşıladığı ispatlanan taşıyıcı sistem uygulamaları ile yapılır. TSE’ye uygun kalite güvence belgeli olmasının yanı sıra şantiye ve laboratuarda testleri yapılan, statik projesine uygun sınıfta hazır beton ve sismik demir kullanılarak betonarme ve çelik yapılar inşa edilir.

ZAYA, ulusal mevzuatlara uygun biçimde, resmi kurumlar ile işbirliği yaparak, toplum ile iletişim içinde çevrenin korunmasına yönelik hareket etmektedir. 

Her türlü altyapı ve üst yapı inşaat faaliyetlerini, en üst kalite seviyesinde yürütmek için, çalışanlarının iş sağlığı & güvenliğinin istisnasız korunması ve çalışma ortamının sürekli iyileştirilmesi hususu, şirketimizin ana amaçları arasında yer almaktadır

Zaya İnsan Kaynakları, insana saygı ve insana değer ilkesi ile çalışanlarının üst düzeyde iş performansını ortaya çıkarmasını sağlayacak, çalışanlanlarının mutlu olacakları ve kendilerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunarak çalışanlarca tercih edilen ve beğenilen bir marka olmayı hedefler.

DÖNÜM NOKTALARI

Kadıköy'de Apartman inşaatı ile başlayan sektör deneyimimiz ile bu dönemde site ve müstakil apartman olmak üzere toplamda 30'un üzerinde projeyi teslim ettik. 

Tuzla Deri Sanayi Bölgesinde 15 farklı fabrika imalatı yaptık.

Maltepe, Kartal ve Pendik ilçelerinde yeniden toplamda 8 proje bitirerek teslim ettik.  

Maltepe 20 Temmuz Apartmanını teslim ettik.

Akdemir Apartmanı ile sözleşme imzaladık.

Manolya Apartmanı ile Sözleşme imzaladık.

Kordonboyu Projesi ile sözleşmeler imzaladık.

Akdemir Apartmanı İnşaatına başladık.

Manolya Apartmanı İnşaatına başladık.

Yabancı Ülkelerden gelen yatırımcılar ile ortaklıklar yaptık.  Abu Dabhi ve Dubai'de  altyapı çalışmaları yapmaya başladık ve Türkiye'de daha güçlü bir kurumsal yapı ile yola devam edilmesi için Zaya firmasını kurduk.

KURUMSAL